O nás - ProPS s.r.o.

Společnost ProPS s.r.o. byla založena v roce 1998 a svoji činnost zaměřovala od počátku na výrobu speciálních směsí pro kabelářský průmysl, výrobu a zpracování gumárenských směsí.

Míchání pryžových směsí a lisování výrobků z technické pryže probíhá v kladenském závodě. Výroba pryžových kabelů probíhá v rekonstruovaných objektech závodu ve Velkém Meziříčí. V závodě Vrchlabí vyrábí společnost ProPS s.r.o. silikonové kabely, flexopřívody, kabelovou konfekci a izolační trubičky.

Závod Kladno

Kladenský výrobní závod svou činnost zaměřuje zejména na výrobu speciálních směsí pro kabelářský průmysl, výrobu a zpracování gumárenských směsí a výrobu regenerátu a gumárenských směsí na bázi regenerátu ve vlastní mísírně gumárenských směsí.

Všechny směsi firma dodává s atesty vystavenými na základě zkoušek z vlastní laboratoře a mechanické zkušebny.

Další činností závodu je lisování výrobků z technické pryže. Provoz lisovaných technických pryží vznikl ve společnosti ProPS s.r.o. v průběhu roku 2005 jako logické vyústění požadavků zákazníků na vývoj gumárenských směsí pro požadovaný výrobek a současně jejich odzkoušení a vyvzorkování. V tomto samostatném provoze lisování gumových, gumokovových výrobků vyvíjíme a zkoušíme směsi pro výrobky našich zákazníků, ale vycházíme vstříc zákaznickým potřebám a také lisujeme výrobky na zakázku. V tomto provoze využíváme při procesu výroby přímou návaznost na vlastní mísírnu gumárenských směsí. Největší objem výroby speciální tvarové lisované výrobky, bezpečnostní pryžové prvky, tlumiče, dorazy, pryžové klíny, autodoplňky, desky tlumicí, izolační i pro vysekávaná těsnění. Další velkou část výroby tvoří lisování silentbloků a mnoho jiných tvarových gumokovových výrobků.

Spojení výrobního zařízení pro konvenční a poloautomatické lisování i technologie transferových typů výrob s možností plnohodnotného základního vývoje gumárenských směsí s testy v laboratoři je zárukou kvality výrobků i dodržování dodacích lhůt. To umožňuje našim zákazníkům nedržet velké zásoby a využívat dodávek just-in-time.

Fotogalerie: Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4

Závod Velké Meziříčí

V roce 2009 společnost ProPS s.r.o. otevřela svůj druhý výrobní závod ve Velkém Meziříčí. V tomto závodě vyrábí jako jediný výrobce v České Republice pryžové kabely. Elektrické vodiče a pohyblivé přívody s pryžovou izolací, jejichž základní součástí je vulkanizát na bázi přírodního či syntetického kaučuku, byly používány ještě v dobách předcházejících rozvoji použití PVC granulátu. V současnosti jsou kabely izolované pryží nedílnou součástí jak elektroinstalačního materiálu, tak přívodů pro pohyblivá uložení. Jejich použití v teplotním rozsahu – 40 až + 60 °C, vysoká ohebnost, odolnost proti olejům, schopnost plnit funkci při vyšších teplotách s možností trvalého uložení ve vodě jsou nenahraditelné v mnohých aplikacích.

Požadavky na parametry pryžových kabelů jsou definovány technickými normami a standardy, které má společnost ProPS s.r.o integrovány do svých vnitropodnikových norem. Skladové zásoby hotových výrobků pružně přizpůsobujeme v co nejširším sortimentu jednotlivých dimenzí kabelů potřebám našich zákazníků, jejich plánům montážních prací či skladovým zásobám velkoobchodů.

Závod je umístěn v tradiční kabelářské oblasti, vedle závodu společnosti NKT cables.

Fotogalerie: Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4

Závod Vrchlabí

Poslední akvizicí v roce 2012 byla koupě a převzetí části závodu NKT cables ve Vrchlabí. V tomto závodě jsou vyráběny silikonové kabely, flexopřívody, kabelová konfekce, samovulkanizační silikonové pásky a izolační trubičky. Významný podíl produkce (cca 40 %) tvoří výrobky projektů automotive.

Ve výrobním závodě Vrchlabí vyrábíme vše pro komplexního řešení potřeb našich zákazníků v roce v segmentu silikonových vodičů pro teplotní odolnost od -55 až 180 °C, speciálních kabelů, izolačních trubiček, pásek a kabelové konfekce včetně flexibilních přívodů v provedení gumovém nebo PVC (včetně mrazuvzdorného PVC a barevných variací). V závodě jsme navázali na vynikající kvalitu výrobků, která v této tradiční kabelářské oblasti byla a je produkována. V současné době posilujeme výrobu speciálních kabelů i izolačních trubiček a významnou měrou našich výrobních kapacit se podílíme na projektech automotive v segmentu kabelových nástřihů a kabelové konfekce. Vývoj nových výrobků zaměřujeme na speciální výrobky s mrazuvzdornou a teplotní odolností v rozsahu od -55 až 200 °C. Nedílnou součástí je také samostatná výroba samosmrštitelných trubiček, samovulkanizačních pásek a pletených trubiček. Využíváme svých dlouhodobých zkušeností se vstřikolisy a vyrábíme kompletní flexibilní přívody. Skladové zásoby hotových výrobků udržujeme napříč celým výrobkovým sortimentem a jsme schopni reagovat na požadavky našich zákazníků v řádu jednotek dnů. V segmentu automotive jsou standardem dodávky just-in-time. Pro zajištění kvality a technického vývoje i poradenství zákazníků využíváme vlastní vývojovou technologii.

Fotogalerie: Foto 1 | Foto 2 | Foto 3 | Foto 4

Identifikace

ProPS s.r.o.
Nový svět 89/4
Praha 1 - Hradčany
118 00

IČ: 257 10 672
DIČ: CZ25710672

Spisová značka C 63299 vedená u Městského soudu v Praze

Kde nás najdete?

Kladno
Průmyslová 1130
Kladno
272 01

Velké Meziříčí
U Tržiště 685/1
Velké Meziříčí
594 01

Vrchlabí
Žižkova 507
Vrchlabí
543 01

Zobrazit detaily »